Home » Landelijke finale competitie CDjunioren; 2 kampioensteams en 2x 2e plek (Update 3)

Landelijke finale competitie CDjunioren; 2 kampioensteams en 2x 2e plek (Update 3)

10-09-2011

Competitiefinale CD junioren: meisjes C en D junioren super in Best, Jongens C en D geweldig in Apeldoorn !


De tweede zaterdag in september is zoals gebruikelijk gereserveerd voor de competitiefinale voor de CD junioren. Jammer genoeg is het ook zo dat de meisjes en jongens van elkaar worden gescheiden en we de finale op twee verschillende locaties afwerken. Voor de meisjes betekende dat een optreden in het Brabantse Best. Na een algemeen verzamelen op het Langepad wensten we de jongens succes bij hun finale in Apeldoorn en vertrokken we richting Best. Op voorhand was de prognose zo: de meisjes D waren in alle rondes de best scorende ploeg van NL en zouden zonder tegenslag het NK moeten kunnen binnenhalen. Voor de meisjes C lag dat wat moeilijker, zij hadden te maken met veel concurrentie en waren over alle rondes qua puntenaantal als 4e door.

 
Na de gebruikelijk vlaggenparade beten de meisjes D om 12.00 uur de spits af met hun estafette, van wat uiteindelijk een ongelofelijk succesvolle dag zou blijken te zijn voor PAC. 
 
Meisjes D:
Als eerste nummer dus de estafette waar gelijk de beste tijd van het jaar werd neergezet met 31,87s. Met een voorsprong van ruim een halve seconde was de toon gezet. Daarna werd op alle onderdelen via constante prestaties en/of PR’s de voorsprong gestaag uitgebouwd tot uiteindelijk 341 punten. Met een totaalscore van 9000 punten was het kampioenschap een feit !! 
 
Opvallende prestaties waren de overwinningen van Roos den Engelse op de 60 meter Horden (10,07s PR) en Margot Keijzer op de 60 meter (8,39s PR). Verder behaalden Diane van Es (1000 meter; 3.20,86m), Jenna Vervoorn (60 meter horden; 10,20s PR) en Margot Keijzer (ver 4,58 m) tweede plaatsen.
 
Meisjes C:
Uiteraard begonnen ook de meisjes C met de estafette en daar was juist sprake van een domper door direct een DQ. Echter, de meisjes hebben de handschoen daarna prima opgepakt en hebben zich super terug geknokt. Met nog twee onderdelen te gaan en het overlopen van de estafette was de achterstand zodanig ingelopen dat de 2e plaats weer binnen handbereik was en dat gaf nieuwe moed!. 
 
Op de laatste twee onderdelen werden er opnieuw punten teruggepakt, zodat alleen het overlopen van de estafette nog “even” moest worden gedaan. Als enige (!) ploeg van alle aanwezige jongens – en meisjesteams werd alles tot in den treure van te voren doorgesproken. De wissels werden nog even op safe gezet en dan moest het maar gaan gebeuren. Uiteindelijk gebeurde dat dan ook, maar niet zonder bijna weer gediskwalificeerd te worden! Met een stokwissel op de laatste lijn van het wisselvak kropen we door het oog van de naald. De beloning was er wel uiteindelijk naar: 2e met 9303 punten, ruim 450 punten meer dan hun beste totaal van de voorrondes. Logisch, dat iedereen helemaal los ging.... 
 
Hier waren de meest opvallende prestaties. Eén overwinning voor Lisette van der Kolk op kogel (10,67 m). Verder tweede plaatsen voor Killiana Heijmans op de 80 meter (10,49s PR), Isis Visser op de 1 km (3.13,46m) en Leideke Weller op kogel (10,54 m).
 
Uitslagen  en eindstanden meisjes
foto's Erik van Leeuwen/Leiden Atletiek
foto's Ingrid van Houdt
 
 

Competitiefinale CD junioren : Jongens C en D junioren geweldig in Apeldoorn!

De C en D jongens traden aan  in Apeldoorn voor de competitiefinale eerste divisie. Bij hen waren de verwachtingen hooggespannen. De C ploeg had in de voorrondes veel indruk gemaakt en ook in de gebiedsfinale eindigden ze als eerste landelijk met bijna 500 punten voorsprong op de nummer 2. Ze waren dus favoriet voor de titel.

Voor de D jongens gold eigenlijk hetzelfde , in de gebiedsfinale behaalden ze landelijk het beste resultaat. Zou er een dubbelslag in zitten voor de jongens C en D ploegen ?

De dag begon goed voor beide ploegen , met duidelijke overwinningen bij de estafette. De jongens D wonnen de 4x80m in 42,10s. De jongens C wonnen hun 4x100m in 45.21s, waarmee ze hun eigen clubrecord met 0.05s verbeterden en hun positie als eerste estafette clubteam op de landelijke ranglijst allertijden verstevigden.

Waar de jongens D echter hun prestaties door konden trekken, haperde de machine van de C junioren hier en daar, alhoewel er  redelijk tot goed werd gepresteerd. De C-jongens behaalden zelfs de meeste eerste plaatsen. Sybren Blok (ver, speer) en Bart Bosch (100m en 100m horden) werden beide eerste op twee onderdelen, Evan van der Poel won het discuswerpen , maar de concurrentie (Leiden Atletiek) lag op de loer, want zij presteerden als ploeg  beter dan tijdens de gebiedsfinale en kropen naderbij. 

Tot het laatste onderdeel, het kogelstoten, was niet duidelijk wie er zou gaan winnen. Uiteindelijk trok Leiden Atletiek verrassend aan het langste eind en won de strijd met een miniem verschil van 27 punten ( op een totaal van ruim 11.700 punten)  Een tegenvaller en een teleurstelling voor de jongens C  die ervan waren overtuigd dat ze het kampioenschap zouden binnenhalen. Een leermoment dus. Een schrale troost was, dat het puntenaantal van beide ploegen tot de hoogste behoren van de afgelopen jaren.

De jongens D werden wel mooi kampioen en dat kwam met name door de brede ploeg, zonder echte uitschieters, met uitzondering van de mooie eerste plaats voor Timo in 't Hout bij het discuswerpen ( 32.88m)  en een gedeelde eerste plaats voor Leander den Boer  bij het hoogspringen : 1.50m .

Al met al een zeer succesvolle finaledag waar de jeugd van PAC zich nadrukkelijk heeft laten zien.  In het verleden hebben de junioren van PAC regelmatig podiumplaatsen behaald tijdens de competitiefinales, maar het behalen van 2 eerste en 2 tweede plaatsen mag uniek genoemd worden. Het lijkt erop, dat we met de huidige trainingsopzet op de juiste weg zijn. De grote inzet en het enthousiasme van onze jeugdtrainers speelt daarbij natuurlijk een niet te onderschatten rol !


 
926 926 Hits Verstuur per mail| Registreer
0 Reageer
Reacties
Geen reacties gevonden